Imunita je klíč


Imunita je opravdu velice důležitá, protože nám pomáhá bojovat proti nemocem. Každý podzim a zimu bojujeme s mnoha virózami, nachlazeními a dalšími nemocemi, které lze chytit velice snadno od někoho dalšího. Spousta sezonních nemocí se šíří pomocí kapének, a jedinou obranou před onemocněním je budování imunity. Ta se buduje v létě, kdy má tělo čas regenerovat, protože respirační choroby neřádí. Je důležité po celý rok tělu dodávat vitamíny a minerály, a hlavně pít dostatek čisté vody. Dalším velice významným pomocníkem v boji proti nemocem je saunování.

dřevěná sauna

Chození do sauny je pro imunitu skvělé, což bylo dokázáno mnoha různými studiemi. Bohužel sauna není vhodná pro každého, a lidé s vysokým tlakem by se jí měli vyhýbat. Může zhoršovat i některé kožní nemoci, a tak je lepší se poradit s lékařem, zda ve svém stavu do sauny můžete. Pokud máte obavy z toho že byste nezvládli pobyt v horké páře, je lepší začít tepláriem, které funguje tak, že je v něm vyšší teplota než jinde, ale není v něm pára.

Abyste v sauně zabránili přehřátí, je dobré se před tím chránit, a ideální je třeba RENTO Saunovací čepice VLNĚNÁ Chlorito, která zabrání přehřátí hlavy. Chození do sauny by mělo být pravidelné, a někteří odborníci zastávají názor, že po sauně by měl jít člověk do chladnější vody, aby tělo zažilo teplotní šok a snažilo se vyrovnat rozdíl v teplotách.

žena v sauně

Pokud jdete do sauny poprvé, rozhodně se nesnažte v ní vydržet dlouho tak jako lidé, kteří do ní chodí pravidelně. Vyhnete se zdravotním komplikacím. Raději zkoušejte pozvolna, co vaše tělo vydrží a dokáže. Je lepší postupovat pomalu, abyste se vyhnuli například právě přehřátí organismu, což rozhodně není nic příjemného. Pravidelné saunování vám opravdu pomůže nejen zvýšit imunitu, ale zbaví vaše tělo i škodlivin, kterých se jinak zbavíte jen velice těžko.

0 komentářů: „Imunita je klíč“