Čeho si zaměstnanci nejvíc váží při úklidu kanceláří


Toalety – jestliže zapomene úklidová firma provést důkladný úklid toalet, případně koupelny se sprchovým koutem, bude to okamžitě patrné zejména díky nesnesitelnému zápachu a nečistot v tamním prostředí, jako jsou chuchvalce prachu, různé žmolky a neidentifikovatelný biologický odpad na podlaze či sanitární technice. Čistá toaleta, kuchyňka či umývárna nebo koupelna je základ, který musí mít zaměstnanci v kancelářích k dispozici denně. Jen si představte, že si půjdete odskočit a praští vás do nosu typický čpavkový odér, jaký se častokrát vyskytuje na toaletách ve vlaku nebo na vlakovém nádraží, a vy se budete štítit na cokoli sáhnout.

úklidové práce

Odpadkové koše – vysypávání košů je sice maličkost, ale velmi důležitá, protože při pokojové teplotě se velmi rychle rozkládají organické zbytky potravy a v kancelářích se pak mohou vyskytovat spory plísní a nebezpečné kmeny bakterií. Týká se to například situací, kdy si někdo pochutná na vlašském salátu a nedojedený zbytek odhodí v pátek do koše, přes víkend se na salátu vytvoří povlak plísní, v pondělí a v úterý zapomene úklidová služba vysypat koš a ve středu již bude v prostoru silně cítit zápach plísní, protože se spory plísní již rozšíří do ovzduší.

úklid kanceláří

Upatlané stoly – představte si, že si do firmy pozvete obchodního partnera a něco budete spolu řešit u vašeho psacího stolu. Ještě než rozložíte na stůl potřebné materiály, všimne si vaše návštěva kroužku od limonády, zaschlé skvrny od vylité kávy, drobků z rohlíků, kousku vajíčka a bramboru z bramborového salátu a přilepené žvýkačky. Dotyčný si nepochybně pomyslí cosi o hygieně a vašich poměrech ohledně úklidu kanceláří v Praze a možná si s vámi spolupráci rozmyslí. Nemyslete si, lidé jsou všímaví a registrují kolem sebe každý detail, který může napovědět o tamních poměrech mnohem víc, než sto tisíc vyslovených slov na vaši obhajobu.

0 komentářů: „Čeho si zaměstnanci nejvíc váží při úklidu kanceláří“