Existuje hypotéka pro dlužníky?


Dnešním trendem v bydlení je bezesporu žít ve vlastním domě či bytě. K tomu však potřebujeme peníze, a ne málo. Pokud se tedy vhodná nemovitost na trhu objeví, rozhodně nelze čekat, než si potřebnou částku našetříme – to by trvalo několik let. Jistě, některým z nás začali za tímto účelem rodiče spořit již v dětství, avšak takových lidí je málo. Valná většina musí peníze získat sama.

splácení hypotéky

Nejběžnějším řešením je v tomto případě vzít si hypotéku. Jistě, není to ani zdaleka ideální, neboť jako u každé půjčky zaplatíme více, než si půjčíme. Avšak často je to jediná možnost. Ovšem podobně jako u jiných typů úvěrů, i zde narazíme na problém, pokud máme záznam v registru dlužníků. V takovém případě totiž budeme s největší pravděpodobností klasifikováni jako nespolehliví a naše šance na schválení hypotéky se značně sníží.

To je ostatně také důvod, proč mnoho lidí zajímá hypotéka pro dlužníky. Ta by totiž jejich problémy vyřešila. A je pravdou, že tento typ úvěru skutečně existuje. Jak už to však tak bývá, i zde najdeme hned několik háčků, a mnohdy velmi závažných.

koupě nového domu

V první řadě musíme počítat s tím, že tuto službu poskytují pouze nebankovní společnosti. To samozřejmě vzbuzuje nedůvěru, koneckonců v televizi nebylo zrovna málo reportáží o tom, jak tyto firmy dohnaly své klienty k exekuci. Pokud se tedy už rozhodneme s nimi jednat, je nezbytné, abychom si řádně přečetli veškerou dokumentaci, než cokoliv podepíšeme. Také bychom se neměli váhat zeptat na přesné podmínky, kterými se platby řídí a na cokoliv jiného, co by nás mohlo zajímat. Pokud máme přítele či známého, který se vyzná v právničině, není od věci jej k jednání přizvat.

Také se dobré předem spočítat, jak velkou částku můžeme měsíčně maximálně splácet, aby nás to neohrozilo. V to musíme započítat i případné zvýšené výdaje při mimořádných událostech a pokles mzdy při dlouhodobém onemocnění. Jen tak budeme vědět, že jsme skutečně schopni svůj dluh zaplatit.

0 komentářů: „Existuje hypotéka pro dlužníky?“