Kam se vypravit v Jeseníkách


Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně

Vodní přečerpávací elektrárna nemá v celé Evropě obdoby. Je to zcela unikátní projekt vodní stavby, s instalovanou největší vodní turbínou s reverzním chodem v celé Evropě. Elektrárna byla zařazena mezi technické památky a co je nejzajímavější pro širokou veřejnost – zařízení si můžete prohlédnout na vlastní oči v rámci exkurze, tu lze domluvit přímo na oficiálním webu přečerpávací elektrárny prostřednictvím e-mailového kontaktu.

zasněžený Praděd

Praděd

Kdo byl v Jeseníkách a nevystoupil na Praděd, jako kdyby v Jeseníkách nebyl. Praděd je jednou z nejkrásnějších hor v republice a vyplatí se najít si čas a vypravit se na jeho vrchol v zimě nebo v létě. Rozhledna a restaurace jsou otevřené celoročně a pohled z Pradědu stojí za návštěvu v jakémkoli počasí, i když je samozřejmě nejzajímavější, pokud je dobrá dohlednost nezkažená nízkou oblačností. Z Pradědu je možné za dobré dohlednosti pozorovat i Sněžku a na Slovensku Vysoké Tatry.

Bílá Opava

Rešovské vodopády

V Jeseníkách můžete objevit překrásné vodopády v přírodní scenérii, a dokonce na dvou místech. Těmi prvními jsou Rešovské vodopády. Nejsou tak známé a mnozí návštěvníci o nich vůbec neví, a tak nedejte na to, že to je jen podřadný kus přírody a zavítejte na Rešov. Budete-li mít zajištěné ubytování v apartmánech Jeseníky, Rešov je od místa ubytování vzdálený jen pár kilometrů

Vodopády Bílé Opavy

Další krásný úsek přírodních vodopádů je na říčce, která pramení pod vrcholem Pradědu, aby po pár desítkách kilometrů zakončila svou pouť ve městě Opava a později na soutoku s Odrou. Bílá Opava zde protéká romantickým kaňonem, který patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím v České republice. Vodopády Bílé Opavy byste si také neměli nechat ujít, abyste si z Jeseníků odnesli hezké zážitky a vzpomínky do zbytku vašeho života.

0 komentářů: „Kam se vypravit v Jeseníkách“