Levnější energie i pro vás


Méně nezávislosti na dodavatelích
Celé roky funguje výroba a distribuce elektřiny tak, že elektrárna ji vyrobí a distributor ji prostřednictvím své distribuční sítě dopraví k vám domů, kde ji spotřebujete. Jenže distributor si může stanovit cenu za elektřinu nejen podle ceníku za vyrobenou jednotku, ale i podle svého uvážení. A tak nemusí zdražit ani elektřina samotná, ale přesto vám mohou růst zálohy za elektřinu o tisíce korun měsíčně.

soláry střecha

Je velice pohodlné mít kdykoliv elektřinu k dispozici. Stačí jen zapnout spotřebič nebo ho dát do zásuvky a spotřebič se zapne a začne fungovat. Je to pro nás normální a asi jen málokdo si umí představit, že by to mohlo být i jinak. Jenže stále častěji jsou na straně dodavatele výpadky, a to například z důvodu přetížení sítě. Již v mnoha evropských městech bývají výpadky, protože sítě nezvládají nápor odběratelů. Distribuční síť je nedostatečná vzhledem k požadavkům, jaké jsou na ni kladeny. Běžná spotřeba, a navíc nabíjení rostoucího počtu elektromobilů neustojí žádná síť bez komplikací. Jaderných elektráren ubývá a ty obnovitelné nevyrobí tolik elektřiny, kolik je potřeba. Výsledkem jsou výpadky nejen ve větších městech, ale i na vesnicích.

solární panely

Problém s počasím
Počasí dokáže opravdu významně ovlivnit náš život. Stačí jedna menší bouřka, která poškodí strom, který spadne na dráty vysokého napětí. A během vteřiny se bez proudu ocitnou tisíce domácností. Je to celkem častý problém. Všechny tyto situace jdou ale vyřešit jednoduše. Solární elektrárna na střechu vám umožní vyrábět si vlastní elektřinu, kterou můžete spotřebovat hned anebo ji uložíte do baterií a využijete později. Díky tomu budete mít elektřinu pořád, a budete tak méně závislí na elektřině ze sítě. Navíc nebudete muset odebírat stejné množství elektřiny od dodavatele, a tím ušetříte.

0 komentářů: „Levnější energie i pro vás“