Výhody


Proč mít na bazénu, bazénovou plachtu? Je to téma, které si přečte, každý, kdo bazén doma má a chce ho nějakým způsobem chránit, ale taky ohřát. V dnešní době si můžete koupit různé plachty na bazén, od úplně těch jednoduchých, které mají za úkol jen bazén chránit před nepořádkem nebo aby se v něm neutopili ptáci a jiná zvěř. Některé plachty mají v sobě udělané dokonce díry, takže i malý nepořádek vám nimi projdou. Tyto díry jsou kvůli tomu, aby se vám nad plachtou neusazovala voda, když jsou velké přívalové deště, protože byste pak plachtu neměli šanci nadzvednout a ani jí z bazénu sundat. Díky děrování voda proteče do bazénu a máte v něm malé nečistoty, ale zase plachtu jednoduše sundáte.

bazénová plachta

Některé plachty jsou ohřívací, například takové solární plachty, nebo bublinkové plachty. Ty vám zaručují, že když jí budete mít na svém bazénu, voda se rychleji ohřeje. Když budete mít jednu z těch obyčejných, voda se bude taky ohřívat, ale nebude se ohřívat tak rychle. U obyčejné plachty vám voda v bazénu stoupne o tři až čtyři stupně, když bude venku kolem třiceti stupňů, což není špatné, ale nesmí večerní teploty příliš klesnout, jinak se vám voda opět ochladí a začínáte od začátku.

bazénová plachta

Vodu ohřívá jak plachta, tak i lidské tělo, které se ve vodě koupe. Lidé mají určitou tělesnou teplotu, kterou taky předávají do vody. Tak bazén získává teplo a během několika málo dnů můžete ve svém bazénu mít třicet stupňů a koupání bude velmi příjemné, ovšem i ve dvaceti osmi je voda osvěžující a příjemná, po prvním lehkém šoky, kdy je tělo rozpálené. Plachty na bazén se prodávají z dobrého důvodu, a proto je skvělé, když nemáte ohřívání plachtu na bazénu mít. Když jí mít nebudete, vodě bude trvat daleko déle, než se ohřeje. Přece jenom plachta přitahuje teplo daleko lépe. Tak co hodí se mít plachtu nebo ne?

0 komentářů: „Výhody“